Styl życia
Diclofenac 50

Stylem życia nazywamy zespół zachowań, postaw i ogólną filozofię życia charakteryzującą jednostkę lub grupę. Elementy, które są decydujące dla jego kształtu, są różnorodne. Ważna jest ilość wolnego czasu, jaki jednostka ma do dyspozycji oraz sposób oraz w jaki go sobie organizuje. Również praca, jej charakter oraz stosunek do wykonywanych obowiązków mają duże znaczenie.

To w jakim stopniu człowiek oddaje się konsumpcji dóbr również wiele może powiedzieć o stylu życia, jaki prowadzi, zwłaszcza, gdy przyjrzymy się spożywanym posiłkom czy noszonej odzieży. Inną kwestią jest indywidualny stosunek do własnej higieny oraz do zdrowia.

Duże znaczenie ma dostęp do instytucji, które pomogą zaspokoić potrzeby intelektualne oraz estetyczne i umożliwią udział w kulturze. Dość istotne jest uczestnictwo w życiu polityczno-społecznym, kręgi ludzi, w jakich się obracamy, jak również relacje międzyludzkie, jakich oświadczamy, włączając w to zachowania rekreacyjne. Nie bez znaczenia są wartości wyznawane przez jednostkę oraz religia.

Nie można mówić o jednym stylu życia. Każda grupa czy inne środowisko charakteryzuje się innym spojrzeniem na świat. Pomaga wytworzyć poczucie przynależności, bowiem wspólnie wyznawane zasady pozwalają na stworzenie więzi z innymi ludźmi, co ma wpływ na poziom identyfikacji jednostki z grupą oraz wzmacnia poczucie bezpieczeństwa. Jednostki są w stanie wyrazić swoją osobowość w sposób społecznie akceptowalny. Podobny styl życia wpływa również na trwałość grupy.

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *