Zasady edukacji zdrowotnej
nasz roztwór do infuzji atriance daje niezłe efekty http://www.gsk.com.pl/produkty/Zinnat-granulat-do-zawiesiny-250mg.html

Zasady edukacji zdrowotnejCelem wychowania zdrowotnego jest wpojenie ludziom odpowiednich wzorców zachowań mających na celu utrzymanie ciała w dobrej kondycji i zapobieżenie rozwojowi chorób. Istotną rolę odgrywa środowisko fizyczne, w jakim przebiega edukacja, a przede wszystkim warunki higieniczno-sanitarne, przykłady zachowań, których dostarczają osoby z najbliższego otoczenia oraz własne działania.

Warto tu wymienić między innymi znajomość własnego organizmu i jego potrzeb oraz ochronę, jaką mu się zapewnia, np. w postaci szczepień. Istotna jest aktywność fizyczna, które idzie w parze z rozsądnym odżywianiem się, a poniekąd również hartowanie organizmu.

Dbając o swoje zdrowie należy unikać lub wyeliminować wszelkie nałogi, jak również nadmierne stosowanie leków wszelkiego rodzaju, w tym również witamin. Wskazane jest także wyrobienie u siebie umiejętności radzenia sobie w stresowych sytuacjach oraz optymistyczne podejście do życia. Ważne są również przyjacielskie kontakty z otoczeniem.

Aby to wszystko zadziałało prawidłowo, jednostki powinny zdobyć odpowiednią wiedzę oraz umiejętności praktyczne. Największe znaczenie ma tu przykład idący od osób z bezpośredniego otoczenia.

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *